ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021 - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Δια ζώσης επαναλειτουργία σχολείων από  Δευτέρα 12 Απριλίου 2021

Ο διαγνωστικός έλεγχος νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19, μέσω δωρεάν αυτοδιαγνωστικής δοκιμασίας ελέγχου είναι υποχρεωτικός για τους μαθητές/τριες, τους/τις εκπαιδευτικούς, τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και το Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ), το διοικητικό και λοιπό προσωπικό. Διενεργείται δύο (2) φορές την εβδομάδα, την προηγούμενη ημέρα της Δευτέρας και Πέμπτης, κάθε σχολικήςεβδομάδας και πριν από την έναρξη των μαθημάτων.

Ο/η μαθητής/τρια επιδεικνύει απλώς (δεν παραδίδει) τη σχολική κάρτα και την φέρει μαζί του/ της μέχρι τη διενέργεια του επόμενου διαγνωστικού ελέγχου σε περίπτωση που ζητηθεί επίδειξή της από εκπαιδευτικό ή από τον Διευθυντή/τρια/Υποδιευθυντή/ τρια.»

Καλή Αρχή και Καλή Δύναμη με Υγεία!!!