Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2022.

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2022

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησε η διαδικασία υποβολής της αίτησης – δήλωσης για τη συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022.

Ως προθεσμία ορίζεται το χρονικό διάστημα από Τετάρτη 1-12-2021 έως και Δευτέρα 13-12-2021.

Οι μαθητές/τριες της Γ΄ Λυκείου θα ενημερωθούν και θα υποβάλλουν την υπεύθυνη δήλωση στο σχολείο.

Οι απόφοιτοι μπορούν να προσέρχονται με ραντεβού και να φέρουν μαζί τους τα εξής δικαιολογητικά:

Αστυνομική ταυτότητα,  φωτοαντίγραφο απολυτηρίου, πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης ή Rapid Test.

Για τη διενέργεια των προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στο Λιμενικό, Στρατιωτικές σχολές, Αστυνομία, Πυροσβεστική πατήστε εδώ

Για την εισαγωγή διακριθέντων αθλητών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση πατήστε εδώ

Επίσης έχουν ενεργοποιηθεί «οι  Επταμελείς Επιτροπές για έκδοση Πιστοποιητικού για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2022-23» - εισαγωγή υποψηφίων με το 5% - προθεσμία από 25 Νοε. 2021 έως 17 Δεκ. 2021.

Τα συνημμένα έντυπα βρίσκονται εδώ:

{phocadownload view=filelist|id=4|limit=12}