Εξετάσεις Εισαγωγής: Αποτελέσματα εξετάσεων εισαγωγής στην Α' Λυκείου του Προτύπου ΓΕΛ Αγ. Αναργύρων για το σχολικό έτος 2022-2023

Σε συνέχεια της δοκιμασίας δεξιοτήτων που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 7/5/2022

ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των εξετάσεων εισαγωγής στην Α' Τάξη του Προτύπου Λυκείου Αγίων Αναργύρων για το σχολικό έτος 2022-2023.

Για να δείτε τον πίνακα των επιτυχόντων πατήστε εδώ.

Για να δείτε τον πίνακα των επιλαχόντων πατήστε εδώ.

Στο επόμενο χρονικό διάστημα θα αναρτηθούν οδηγίες για την εγγραφή των μαθητών.

Επίδειξη απαντητικών φύλλων

Σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην παρ. 21 του κεφ. Β1α της Υ.Α. 22270/Δ6/14-3-2022 (Β’ 1144), με απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων ορίζεται ο χρόνος, ο τόπος και η διαδικασία επίδειξης των απαντητικών φύλλων των μαθητών, για τα οποία οι γονείς/κηδεμόνες  επιθυμούν να λάβουν γνώση.

Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί στην έναρξη του σχολικού έτους 2022-2023. Οι ενδιαφερόμενοι γονείς θα υποβάλλουν αίτηση στο Αυτοτελές Τμήμα Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων από 1 έως 10 Σεπτεμβρίου, προκειμένου να λάβουν γνώση του απαντητικού φύλλου. Τον Σεπτέμβριο θα προσδιοριστεί το χρονικό διάστημα, εντός του οποίου θα γίνει η επίδειξη των απαντητικών φύλλων, καθώς και λοιπές λεπτομέρειες για τη διαδικασία.

Σημειώνεται ότι δεν προβλέπεται διαδικασία αναβαθμολόγησης των γραπτών.

Εκ της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων

• Εμφανίσεις: 1976