Επιτυχία των μαθητών του Προτύπου ΓΕΛ Αγ. Αναργύρων στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών

Είναι μεγάλη χαρά και τιμή για το Πρότυπο Λύκειο Αγίων Αναργύρων, η επιτυχία της ομάδας του σχολείου μας που συμμετείχε στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών και πήρε την πρώτη θέση ισοψηφώντας με το  Γενικό Λύκειο της Νάξου.

Οι μαθήτριες Μαρίνα Μπασίλιους, Σοφία Ράζου και Βασιλική Βάλβη, της Β΄τάξης του Λυκείου διαγωνίστηκαν στην εκτέλεση πειραμάτων καθώς και στην καταγραφή  και επεξεργασία των παρατηρήσεων  σε θέματα Χημείας, Φυσικής και Βιολογίας. Ο Πανελλήνιος  διαγωνισμός διεξήχθη το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023 στο Ε.Κ.Φ.Ε. Αγίων Αναργύρων.

Οι δύο ομάδες θα μας εκπροσωπήσουν στον Ευρωπαϊκό  Διαγωνισμό ΕΟΕS o οποίος θα πραγματοποιηθεί την εβδομάδα 25 Απριλίου-5 Μαΐου 2023 στο Πανεπιστήμιο STRADINGS στη Ρίγα της Λετονίας. Ευχόμαστε να γυρίσουν με νέες διακρίσεις!!!

diag_peir_fys
diag_peir_fys_2