ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗ Β? ΛΥΚΕΙΟΥ

Οι εξετάσεις για της εισαγωγή μαθητών/τριών στην Β΄ τάξη του Προτύπου ΓΕΛ Αγίων Αναργύρων θα διεξαχθούν την Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2020 στο σχολικό κτίριο του Προτύπου ΓΕΛ Αγίων Αναργύρων (Κωνσταντινουπόλεως 255, Άγιοι Ανάργυροι, τηλ 2102380001).

• Η προσέλευση των υποψηφίων μαθητών/τριών θα γίνει μισή ώρα πριν την έναρξη των εξετάσεων, δηλαδή στις 09:30.
  • Οι υποψήφιοι /ες προσέρχονται και αποχωρούν από το σχολείο με ευθύνη των γονέων τους, αποφεύγοντας τον συνωστισμό. Δεν επιτρέπεται η είσοδος των γονέων στο ΕΚ.
  • Ώρα έναρξης εξέτασης: 10:00. Διάρκεια εξέτασης: 3 ώρες. Δυνατή αποχώρηση: μία ώρα μετά την έναρξη της εξέτασης
  • Οι υποψήφιοι/ες πρέπει να έχουν μαζί τους οπωσδήποτε: α) έγγραφο ταυτοπροσωπίας (διαβατήριο, βεβαίωση ταυτοπροσωπίας, ταυτότητα) και β) στυλό διαρκείας, χρώματος μαύρο ή σκούρο μπλε.
  • Υποχρεωτική η χρήση μάσκας και η τήρηση των αποστάσεων.